GYIK
(gyakran ismételt kérdések)
*******************
Mitől más
a masszázsinfó?
Miért nincs
itt fórum?
Mit tud
a kezünk?
Mire jó
a masszázs?
Milyen a
rossz masszázs?
Masszázsszalon
vagy kupleráj?
Miért kérdés
a befejezés?
Kik járatják le
a szakmát?
Építsük fel az immunrendszerünket!
Statisztikai tény, hogy a leggyakrabban influenza és megfázás miatt vagyunk kénytelenek kilincselni az orvosnál. Pedig nem feltétlenül kell ilyenkor heteket töltenünk az ágyban, az immunrendszer csúcsra járatásával ez ugyanis a legtöbb esetben kiküszöbölhető.
Statisztikai tény, hogy a leggyakrabban influenza és megfázás miatt vagyunk kénytelenek kilincselni az orvosnál. Pedig nem feltétlenül kell ilyenkor heteket töltenünk az ágyban, az immunrendszer csúcsra járatásával ez ugyanis a legtöbb esetben kiküszöbölhető.
Ősztől tavaszig minden körülmény adott ahhoz, hogy ágynak essünk. A kórokozók tarolnak, hála az alacsony hőmérsékletnek és a magas páratartalomnak, a kevés mozgásnak, a vitaminokban és ásványi anyagokban szegényebb, kevésbé változatos táplálkozásnak, illetve a napfény hiányának. Ilyenkor érdemes fokoznunk az immunrendszerünk munkáját, hiszen az ismert felsőlégúti betegségek jobbára megelőzhetők, illetve megcélozott védelem segítségével lerövidíthető a betegségek lefolyása. Nem elég a rendszeres kézmosás, influenza esetén pedig a védőoltás, az életmód és a táplálkozás reformja is segít távol tartani a kórokozók támadásait. Mit tehetünk?
Megfelelő öltözködés: A torokfájást és a felsőlégúti hurutot okozó vírusok, majd a szövődményekért felelős baktériumok elleni védelmet nem feltétlenül a magunkra aggatott pulóverek száma befolyásolja. Hiszen ha közben fedetlenül marad némely testrészünk - például éppen a torkunk egy-egy mélyebb dekoltázs miatt- , nagyobb eséllyel találnak be a kórokozók.
Immuntámogató ételek: A magas vitamin- és ásványianyag-tartalmú (főleg A-, B-, C- és E-vitamin, réz, cink és szelén) élelmiszerek mindig legyenek rajta a téli bevásárló listán. Ilyenek a citrusfélék, a fokhagyma, a brokkoli, a répa, a retek, a cékla, az alma és a káposzta, illetve minden olyan termék, ami teljes kiörlésű gabonafélékből készült.
Bagoly helyett pacsirata: Az éjszakázás és a nem megfelelő mennyiségű alvás visszaüt, mert így a kórokozók mellett a stresszel is nehezebben birkózik meg a szervezetünk. Az őszi-téli nátha- és influenza szezonban inkább legyen korai lámpaoltás, felejtsük el az éjszakai tévénézést, virrasztást és kimaradást is!
Gőz és fény: A rövidülő nappalok miatt keveseb fényhez jutunk, érdemes szolárium helyett infraszaunában pótolni a kieső mennyiséget. A szauna ráadásul ugyancsak stimulálja az immunrendszert, a meleg pedig fokozza a keringést. Jöhet a gőzfürdő és a váltott vizes zuhany is, hálás lesz érte a szervezetünk.
Mozogjon mindennap: A reggeli edzés, a kocogás vagy a nagy séták beiktatása a friss levegőn hatékony lehet a kórokozókkal szembeni küzdelemben (különösen ha a zsúfolt tömegközlekedési eszközök helyett váltunk gyaloglásra).
Nyálkahártya-nedvesítés indul! Ha nem adunk esélyt a kórokozók bejutásának, nem betegszünk meg. Gondoskodjunk tehát nyálkahártyáink nedvesítéséről, így a szoba páratartalmáról, a rendszeres szellőztetéséről és a bőséges folyadékbevitelről. Ez utóbbi ideális esetben minimum 5-6 nagy pohár vizet jelent naponta. Ha csírátlanítani akarjuk a szoba levegőjét, párologtassunk kakukkfüvet, nem sok kórokozó marad életben hatóanyagának köszönhetően.
-LaM-
GONDOLTA VOLNA?
- Egyszer csak a masszőr keze eltévedt (gyűjtemény)
***
Mit kell tudni a(z)
- Access Bars
- lávaköves masszázs
- mézes masszázs
- prosztata masszázs
- svédmasszázs
...RÓL?
***