GYIK
(gyakran ismételt kérdések)
*******************
Mitől más
a masszázsinfó?
Miért nincs
itt fórum?
Mit tud
a kezünk?
Mire jó
a masszázs?
Milyen a
rossz masszázs?
Masszázsszalon
vagy kupleráj?
Miért kérdés
a befejezés?
Kik járatják le
a szakmát?
A folyékony arany gyógyszernek sem utolsó!
A természet édes adománya nemcsak az immunrendszert erősíti. A mézben cukrok, fehérjék, savak, ásványi anyagok, nyomelemek vannak, s ezen kívül nagy mennyiségben vitaminok és néhány speciális hatóanyag is, ami fokozza a test teljesítőképességét és javítja a szívműködést.
A természet édes adománya nemcsak az immunrendszert erősíti. A mézben cukrok, fehérjék, savak, ásványi anyagok, nyomelemek vannak, s ezen kívül nagy mennyiségben vitaminok és néhány speciális hatóanyag is, ami fokozza a test teljesítőképességét és javítja a szívműködést.
A méz édes ízét a nem kristályosodó gyümölcscukor adja meg, azt pedig, hogy milyen zamatú lesz, azok az illóolajparányok határozzák meg, melyeket a különféle virágok nektárjai adnak, amit a méhek összegyűjtöttek. A méz színe idővel sötétedik, csökken az aroma gazdagsága, az enzimek és az illóanyagok mennyisége, ezért tanácsos frissen (egy éven belül) elfogyasztani. Ennek ellenére a méz nem romlik meg, a még több tíz éves "leletek" is mérgezés nélkül elfogyaszthatók. Nátha és köhögés ellen mézes tea, ezt a receptet mindenki ismeri. De vajon azt tudja-e, hogy sok egyéb betegség gyógyításában is segíthetnek a különböző mézfajták? S hogy mire gyógyír az akác, a hárs vagy a gesztenyevirág méze?
Ahány méz, annyi hatóanyag
-
Fenyőméz:Nehéz fizikai munkát végzőknek, ásványianyag-hiányban szenvedőknek ajánlott. Enyhíti a tüdő- és légcső-megbetegedéseket. Fertőtlenítő, vizelethajtó, csonterősítő, vérszegénység esetén is gyógyító hatású.
- Hársméz:Megfázás, torokgyulladás, köhögés és hörghurut régóta bevált házi gyógyszere, de alkalmas lázas betegségek enyhítésére és görcsoldásra is. Álmatlanság, idegesség leküzdésére is jó
-
Galagonyaméz:Fogyasztása különösen szívbetegségek esetén, szívgyengeségben, keringési zavarban szenvedőknek, infarktuson átesett betegeknek ajánlott.
-
Gesztenyeméz:Magas ásványianyag-tartalmú, rendszeres fogyasztása akadályozza a trombózis kialakulását, de a visszértágulat mérséklésére is alkalmas. Étvágytalanság ellen kiváló.
-
Mentaméz:Emésztést serkentő, puffadást csökkentő, érzéstelenítő, görcsoldó és fájdalomcsillapító hatású. Nagyszerű vizelethajtó, segíti a súlycsökkenést.
-
Vegyes virágméz:Többféle virágról gyűjtött nektárból és virágporból készül, ezért tápérték szempontjából a legértékesebb mézünk. Színe a sárgástól a barnás árnyalatokig sokféle lehet, ízük is jelentősen eltérhet.
-
Méhpempő:A méhpempő vitaminokban, ásványi anyagokban, különleges fehérjékben gazdag, javítja a szervezet anyagcseréjét, felfrissíti, szinte új életre kelti a testet, egészségesen tartja a csontrendszert és az ízületeket.
-
Propolisz:A propolisz immunerősítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt hatékony gyógyszere a megfázásos betegségeknek. Vérnyomáscsökkentőként, szívbetegségek, fekélyek, ízületi bántalmak enyhítésére is ajánlott.
-
Lépesméz:A lépesméz tápanyagtartalma a legnagyobb, hiszen ebben az egyébként kiszűrt, például a méhlárvák táplálására készített anyagok törmelékei is belekeverednek, amelyek nagyon sok nyomelemet, vitamint, enzimet és hormont tartalmaznak.
-
Akácméz: kiemelkedik fertőtlenítő hatása, ami miatt az akácméz az egyik legjobb megoldás köhögésre, torokfájásra, a megfázás tüneteinek enyhítésére. Gazdag kálciumban, ezért mészhiányos betegnél nagyon hatásos.
A méz minden olyan anyagot tartalmaz, amelyre a testünk természetes táplálásához szükség van. Különféle cukrok, fehérjék, savak, ásványi anyagok, nyomelemek, s ezen kívül nagy mennyiségben vitaminok. A méz reneszánszát éli, az őszi náthás időszakban el is kél otthon a folyékony arany.
-LaM-
GONDOLTA VOLNA?
- Egyszer csak a masszőr keze eltévedt (gyűjtemény)
***
Mit kell tudni a(z)
- Access Bars
- lávaköves masszázs
- mézes masszázs
- prosztata masszázs
- svédmasszázs
...RÓL?
***